ترفندهای کامپیوتری عمومی

2 0

دسته بندی: ترفندها بازدید: 621 تاریخ: ۱۴۰۲/۸/۲۹

در مرورگر وب خود در حال گشت و گذار در اینترنت هستید که ناگهان مرورگر شما بسته می شود. برای برگرداندن این برگه تصادفا بسته شده خیلی ساده دکمه های Ctrl+Shift+T صفحه کلید را فشار دهید تا به کاری که انجام می دادید برگردید (کاربران مک دکمه های Cmd+Shift+T را فشار دهند).
برای اسنپینگ و کنترل چند مانیتور دکمه های Windows Key + Arrow Keys را فشار دهید تا پنجره به سرعت در هر طرف مانیتور اسنپ شود. متناوبا با زدن دکمه ها Shift + Windows Key + Arrows پنجره به مانیتور دیگر انتقال داده می شود. در حالی که فشار دادن دکمه های Windows + P به شما امکان می دهد یک صفحه نمایش یا پروژکتور دوم را به سرعت تنظیم کنید.
اگر در حین کار اشتباه کوچکی را مرتکب شده اید با Undo کردن می توانید آن را کنسل کنید. کافیست که دکمه های Ctrl+Z را فشار دهید. این کار نه تنها برای تایپ صدق می کند، بلکه شما می توانید زمانی که یک فایل را اشتباها حذف یا Move می کنید از این دکمه های میانبر استفاده کنید تا فایل ها به جای قبلی خود برگردند (دکمه های Ctrl+Y هم کار Redo را انجام می دهد).
اگر در یوتیوب در حال مشاهده فیلم هستید و می خواهید آن را Pause کنید می توانید از دکمه K صفحه کلید استفاده کنید؛ با استفاده از دکمه J و L می توانید 10 ثانیه فیلم را جلو و عقب کنید. کلید M را هم برای مات کردن می توانید استفاده کنید.
برای پیدا کردن رمز Wi-Fi در ویندوز؛ به Network and Sharing Center بروید و روی آیکن کانکشن شبکه خود کلیک راست کنید و Wireless Properties را انتخاب کنید. برای نمایش رمز وای فای خود کادر Show Characters را کلیک کنید.
مدیریت کلیپ بورد می تواند کار شما را راحت تر کند. به طور خلاصه شما می توانید از ClipClip برای ویندوز و از Flycut برای مک استفاده کنید.
اگر قصد دارید که از صفحه خود اسکرین شات بگیرید ساده ترین راه انتخاب دکمه print screen است. حتی می توانید از ابزار Snipping Tools خود ویندوز استفاده کنید، اما اگر قصد دارید که بعد از گرفتن اسکرین شات، حاشیه نویسی کنید می توانید از برنامه Monosnap استفاده کنید.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مایل به گرفتن اسکرین شات از گوشی خود و انتقال آن به سیستم خود بوده باشید. اگر کاربر ویندوز هستید می توانید از دو ابزار AirDroid و Portal استفاده کنید و یا خیلی ساده گوشی خود را با Dropbox یا Google Photos همگام سازی کنید.
برای دسترسی که به منوی Power User ویندوز می توانید روی دکمه Start در پایین سمت چپ ویندوز 8 و 10 کلیک راست کنید و به یک منو با گزینه های متعدد دسترسی پیدا کنید؛ هم می توانید دکمه های Windows + X را با هم فشار دهید.
برای استخراج تصاویر از یک فایل ورد خیلی ساده نام فایل را از .docx به .zip تغییر دهید و فایل را باز کنید.
اگر غالبا از دستگاه خود در شب استفاده می کنید و مطالعه می کنید می توانید حالت شب یا Night Mode را فعال کنید. برای کاربران ویندوز و مک ما استفاده از F.lux را پیشنهاد می کنیم.
برای پیدا کردن و حذف فایل های حجیمی که فضا را هدر می دهند ابزار مفیدی به نام Space Sniffer وجود دارد. با استفاده از این ابزار می توانید مقدار زیادی فضای ذخیره سازی را آزاد کنید. سایر گزینه های جایگزین برای ویندوز عبارتند از WinDirStat و TreeSize و گزینه های جایگزین برای مک عبارتند از Finder و Siri . البته ما GrandPerspective را هم توصیه می کنیم.
اگر فضای خالی زیادی می خواهید بدست آورید پوشه Windows.old را حذف کنید. اگر فضای خالی زیادی دارید و به بی نظمی آن اهمیت نمی دهید می توانید این پوشه را نادیده بگیرید, احتمالا بعد از 30 روز ار آپدیت به طور خودکار حذف می شود.
برای دسترسی به Command prompt کافیست که File Explorer را باز کنید و در نوار آدرس آن CMD را تایپ کنید تا ابزار Command prompt برای شما باز شود.
اگر مدت زیادی طول می کشد تا سیستم شما بوت شود؛ احتمالا به این خاطر است که برنامه های زیادی در startup دارید. کاهش برنامه ها ساده است و باعث می شود که سیستم سریعتر راه اندازی شود. دکمه های Ctrl + Shift + Esc را فشار دهید تا Task Manager باز شود؛ به سربرگ startup بروید و برنامه هایی که نمی خواهید را از startup حذف کنید.
کاربران ویندوز 7 و قبل از آن می توانند Run را باز کنند (با فشار دادن کلیدهای Windows+R) و msconfig را وارد کنند تا به پنجره ای با بخش startup مشابه دسترسی پیدا کنند.
ویژگی GOD MOD تمام تنظیمات و ابزارهای ضروری را در یک پوشه و در کنار هم در اختیار شما قرار می دهد. برای استفاده از این ویژگی کافیست که یک پوشه جدید بسازید و نام آن را به God Mode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} تغییر دهید.

ایجاد حساب کاربری جدید در ایمافایل

شما باعضویت درایمافایل؛ بلافاصله می توانید فایل های آموزشی وپژوهشی خودرابرای فروش عرضه کنید

عضویت در ایمافایل

نماد اعتماد، نشان ملی ، مجوزها و گواهینامه ها/با اطمینان از ایمافایل خرید کنید

logo-samandehi
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایمافایل است